Novinka mezi stavebními diamantovými pilami

Datum: 13.05.2013
  | 
Kategorie: Aktuality
Kvalitní stavební diamantová pila zajistí dokonalý řez dlaždic, zámkové dlažby i cihlových bloků. Díky jejímu přesnému řezu spotřebujete při stavbě výrazně méně materiálu a ušetříte. Co vám nabízí sortiment stavebních diamantových pil od světoznámých značek SIMA, RUBI a BATIPAV?

Proč stavební diamantová pila
Stavební diamantová pila je nezbytným pomocníkem pro mnoho řemeslníků a využijí ji i zdatní domácí kutilové. Splní ty nejnáročnější požadavky na kvalitní řez obkladových dlaždic, zámkové dlažby, cihlových bloků a střešní krytiny.

Pomůže vám co nejefektivněji využít nakoupený materiál. Obzvláště to platí pro atypické složité stavby, kde by se jinak při řezání cihlových bloků, nebo střešní krytiny  znehodnotilo mnoho materiálu. Moderní vodou chlazené pily navíc nepráší a výrazně prodlužují životnost diamantových kotoučů.
   Pily značky SIMA, RUBI a BATIPAV.
Předními evropskými výrobci stavebních diamantových pil jsou společnosti SIMA a RUBI. V obou případech jde o osvědčené španělské výrobce s mnohaletou tradicí (SIMA přes 40 let, RUBI 60 let). Dalším význačným výrobcem přesných stavebních pil je firma Batipav z Itálie.

Pily RUBI jsou speciálně navržené pro přesné řezání dlaždic a obkladaček. V závislosti na typu použitého diamantového kotouče se hodí pro řezání různých typů keramiky, mramoru, betonových výrobků a dalších materiálů. V nabídce jsou v provedení stolovém, portálovém a s pojízdným stolem. Všechny pily RUBI jsou chlazené vodou pomocí vodního  čerpadla.

Pily SIMA slouží k řezání různých dlaždic, zámkové dlažby, cihel a střešních tašek. K řezání bloků cihel, tvárnic, betonových bloků, či obrubníků jsou speciálně navržené typy Bali 500, Magnum 900 a novinka Spada Mekano vybavená řezacím řetězem.

Ostatní typy SIMA jsou pak určené pro řezání betonových výrobků, dlaždic, cihel a střešní krytiny. Portálové pily SIMA Venus mají možnost naklopení v rozsahu 0 - 45 stupňů. Naklápění je možné i u pily Dakar plus.

Pily BATIPAV vynikají přesnou a tuhou konstrukcí, jsou proto vhodné pro přesné řezání zejména tlustších desek, např. kamenné obklady. Jedná se o portálovou pilu a vedení řezací jednotky je uloženo na celkem 8 ocelových rolnách a valivých ložiscích. Díky tomu je vedení vlastní řezné jednotky velice přesné. Tato pila může být vybavena laserovým paprskem pro přesné navádění řezného kotouče na materiál.

  Novinka SIMA Spada Mekano
Nejmodernější pila od výrobce SIMA nazvaná Spada Mekano kombinuje velkou řeznou kapacitu (jak na délku, tak do hloubky) na malém prostoru s minimální spotřebou elektrické energie. Maximální hloubku řezu 340 mm umožňuje diamantový řetěz, který je úspornější než tradiční diamantové kotouče velkých průměrů.

Ozubený řetěz a systém přenosového kola zajišťuje maximální přesnost řezu. Poly-V řemen zaručuje lepší přilnavost pily a její menší náročnost na údržbu. Pila se dodává s nastavitelným diamantovým řetězem v bezpečnostním krytu. Odnímatelné boční sloupky a řezací hlava umožňují snadné skladování i přepravu.

Práce s novou pilou Spada Mekano je vysoce ergonomická a tím pádem i bezpečná. Nemusíte se bát ani koroze - 60 procent pily je totiž vyrobeno z antikorozních materiálů a zbytek je natřený antikorozním nátěrem epoxy-polyesterem.

Všechny zmíněné druhy stavebních diamantových pil včetně žhavé novinky Spada Mekano najdete v nabídce společnosti EMKOL Litomyšl. Firma EMKOL pro tyto pily rovněž dodává kvalitní kotouče Solga diamant.