Usnadněte si práci ve výškách plošinou

Datum: 13.05.2013
  | 
Kategorie: Aktuality
Běžně známe lešení pojízdná, trubková s lešeňovými podlážkami a lešení rámová. Naprostou novinkou na našem trhu jsou však praktické mobilní pracovní plošiny. Jejich konstrukce je skládací a tedy nerozebíratelná, plošinu snadno postaví 1 pracovník. Je s ní možné projet dveřmi o světlé šířce 80 cm (šířka plošiny je 76 cm) a uplatní se tedy i při údržbě jakékoli budovy. Složenou věž přitom snadno přepravíme v kombíku, na přívěsu, nebo v dodávce.


     Pracujete čas od času v menších výškách a je pro vás neustálé stavění lešení, byť pojízdného, příliš pracné a zdlouhavé? Montážní plošiny postavíte snadno, rychle, v jedné osobě a použijete je venku i uvnitř objektu. Vhodné jsou pro kterákoli řemesla, čili jakoukoli stavební firmu nebo řemeslníka. Srovnejme jejich přednosti s tradičními vlastnostmi pojízdných či trubkových lešení a lešení rámových. Pokud totiž nepotřebujete do větších výšek jak 3,6 metru, je zbytečné lešení neustále stavět a zase skládat.
  

Běžná nabídka lešení

Pojízdná lešení jsou nabízena ve více půdorysných rozměrech (například lešení Boss v šesti) a o maximální výšce 16,3 metru. Jsou lehká, ale tuhé konstrukce, snadno je postavíme a snadno se s nimi manipuluje – pojezdem. Únosnost těchto lešení je až 150 kg/m2.

Tradiční trubková lešení s podlážkami sestávají z trubek o vnějším rozměru 48,25 mm a tloušťce stěny 3,25 mm. Jsou nabízena včetně kompletní sady doplňků (upínacích hákových spojek, nastavovacích trnových spojek, nánožek a dřevěných podlážek. Trubky lešení mohou být z pozinkované oceli či hliníku (tloušťka stěny je 4 mm). Hliníková lešení jsou výjimečná malou hmotností.

Výhodnějším řešením než lešení trubková jsou rámová lešení Sprint. Snadná a rychlá je jejich výstavba, mají velice tuhou konstrukci a volný průchod 70 cm díky držákům zábradlí v ose lešení. Z již postaveného lešení navíc snadno vyjmeme podlahy. V každém případě však jde opět o lešení, které je nejprve nutné postavit – konstruovat a po dokončení prací opět rozebrat, a to alespoň v několik a lidech. Montáž a demontáž výrazně urychlí použití lešenářského vrátku, např. Geda 60 Mini S 81 s lanem o délce 80 m a rychlostí 23, nebo 69 m za minutu.

   K lešení rámovým i trubkovým dodáváme jako příslušenství lešenářské sítě a plachty. mají uplatnění zejména při stavbě v centrech měst, nebo tam, kde by byli ohrožováni lidé pádem drobné sutě. Další uplatnění sítí je ochrana pracovníků na lešení před ostrým sluncem. Lešenářské plachty slouží zejména pro práci v zimním období, chráněný prostor je možno vytápět pomocí topidel s nepřímým ohřevem vzduchu.